Otázky a odpovědi
Kompletní přehled najdete v sekci Realizované projekty na těchto stránkách.
Základní prověření pozemku, k němuž má potenciální navrhovatel svůj nápad, lze ověřit v mapě majetkových vztahů (odkaz uveden ve spodním navigačním menu stránek) nebo na webové stránce ikatastr.cz. Je ale nutné ho detailněji prověřit ve spolupráci s úřadem, například prostřednictvím kontaktního formuláře, přes e-mail, či osobní návštěvou na úřadě.
Vzhledem k tomu, že se na území Prahy 10 nalézají tisíce pozemků, které splňují pravidlo vlastnictví HMP, či správy MČ Praha 10, ale váznou na nich různé majetkoprávní vztahy, které se navíc v čase mění, není pro nás reálné mít zveřejněnu mapu, která by naprosto přesně reflektovala aktuální majetkoprávní vztahy k pozemkům. To se nám v minulosti trochu vymstilo a vznikly komplikace, které značně zasáhly do dalšího vývoje projektu.
Toto riziko tedy chceme eliminovat tím, že pozemky si budou navrhovatelé prověřovat ve spolupráci s úřadem už v prvopočátku.
V tuto chvíli se ještě návrhy nepodávají. Formulář bude k dispozici od 17. 2. do 31. 5. 2020. Návrh musí obsahovat:
a) název + krátkou anotaci (výstižný popis, max 500 znaků);
b) uvedení lokality, ve které má k realizaci dojít; přesná adresa, či číslo pozemku nebo GPS souřadnice;
c) odůvodnění předkládaného návrhu (jaký problém by byl realizací vyřešen, kolika uživatelů se týká, popis veřejného přínosu projektu);
d) popis návrhu: navrhovatel musí ke svému návrhu dodat podklady/informace pro následnou analýzu proveditelnosti. Součástí musí být i prostorové požadavky na realizaci a podrobný popis návrhu;
e) kontakt na navrhovatele;
f) fotodokumentace stávajícího stavu;
g) očekávaná finanční náročnost (v souladu s čl. I odst. 1 těchto Pravidel).
Vhodnou (nikoliv povinnou) součástí jsou pak grafické poklady (výkresy, vizualizace, typy navrhovaných prvků aj.).
Kompletní pravidla pro podávání návrhů najdete ZDE. Před podáním návrhu doporučujeme konzultovat možnost využití pozemku, k němuž se návrh váže.
Podané návrhy musí řešit úpravy ve veřejných prostorách, tedy nikoliv v, nebo na soukromém majetku. Může se tedy jednat o revitalizaci, nebo vybudování volnočasových, sportovních, či oddychových míst, či řešení problematiky životního prostředí. Primárně a zjednodušeně řečeno se jedná o investice trvalého charakteru, které přinesou užitek široké veřejnosti. Nelze navrhovat zásahy do veřejných komunikací (chodníky, přechody pro chodce), protože ty nemá městská část ve správě. Lze ale podat návrh na úpravy parkových cest.
Ano, setkání s občany chystáme a to na 17. 2. 2020 od 17:00 hodin ve Středisku územního rozvoje, které najdete v přízemí budovy B úřadu.
Sami občané. O jednotlivých návrzích budou hlasovat obyvatelé Prahy 10, a to formou elektronického hlasování na těchto stránkách. Úřad u došlých návrhů pouze posoudí jejich proveditelnost, tedy zda jsou opravdu reálně uskutečnitelné a jestli jsou podány v souladu s vyhlášenými podmínkami a legislativou.
Nenašli jste odpověď? Zeptejte se!